Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Programi për përmbarim dhe legjislacion komercial  

Programi për përmbarim dhe legjislacion komercial

Programi i USAID-it nė Kosovė pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial (CLE) punon pėr forcimin e themeleve tė sė drejtės kontraktuale me qėllim tė pėrmirėsimit tė mjedisit biznesor dhe forcimit tė sundimit tė ligjit. Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial (CLE) ėshtė program pesėvjeēar i USAID-it me synim nė pėrforcimin e sistemeve ligjore tė cilat janė nė dispozicion tė qytetarėve dhe bizneseve pėr tė drejtėn kontraktuale, pėrmbarimin e aktgjykimeve, dhe pėrdorimin e  ndėrmjetėsimit-njė makanizėm i Zgjidhjes Alternative tė Kontesteve (ZAK).