Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Ndërmjetësimi

Ndėrmjetėsimi ėshtė njė proces mė pak formal nė tė cilin palėt nė kontest zgjedhin njė ose mė shumė persona neutral (ndėrmjetėsuesit) pėr tė ndihmuar ata nė arritjen e njė zgjidhje reciprokisht tė kėnaqshme tė mosmarrėveshjes sė tyre. Njė dallim thelbėsor nė mes tė gjykatės dhe/ose procedurave tė arbitrazhit dhe ndėrmjetėsimit ėshtė se ndėrmjetėsuesi nuk merr njė vendim, por lehtėson komunikimin nė mes tė palėve nė mėnyrė qė ata tė mund tė arrijnė njė marrėveshje nė bazė tė interesave tė tyre.

Program Sheets  
Video