Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Ndërmjetësimi

Ndėrmjetėsimi ėshtė njė proces mė pak formal nė tė cilin palėt nė kontest zgjedhin njė ose mė shumė persona neutral (ndėrmjetėsuesit) pėr tė ndihmuar ata nė arritjen e njė zgjidhje reciprokisht tė kėnaqshme tė mosmarrėveshjes sė tyre. Njė dallim thelbėsor nė mes tė gjykatės dhe/ose procedurave tė arbitrazhit dhe ndėrmjetėsimit ėshtė se ndėrmjetėsuesi nuk merr njė vendim, por lehtėson komunikimin nė mes tė palėve nė mėnyrė qė ata tė mund tė arrijnė njė marrėveshje nė bazė tė interesave tė tyre.

Programi CLE i USAID-it operon thri pilot Qendra tė Ndėrmjetėsimit tė cilat ofrojnė shėrbime tė ndėrmjetėsimit pėr palėt e interesuara, si dhe pranojnė rastet e referuara nga Gjykatat. Qendrat CLE tė ndėrmjetėsimit janė tė vendosura nė Pejė, Gjilan dhe Prizren. 

 

Qendra e Ndėrmjetėsimit nė Pejė

Pėr mė tepėr informata, ju lutem kontaktoni: 
Rr. Hoxhė Tasimi 18, 30000 Pejė, Kosovė
Telefoni: +381 (0)39 421 502 

 

Qendra e Ndėrmjetėsimit nė Gjilan

Pėr mė tepėr informata, ju lutem kontaktoni:
Gjykata Themelore nė Gjilan, zyra nr. 213 & 214,  60000 Gjilan, Kosovė
Telefoni: +377 (0) 44 800 961

 

Qendra e Ndėrmjetėsimit nė Prizren

Pėr mė tepėr informata, ju lutem kontaktoni:
Rr. Remzi Ademi 49, 20000 Prizren, Kosovė
Telefoni: +381 (0) 29 226 770 

Program Sheets