Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Artikuj

 • CLE was part of the Training on Commercial Arbitration and Commercial Mediation for Corporate Counsels

  ...Lexo mė shumė
 • CLE was part of the Training on Commercial Arbitration and Commercial Mediation for Corporate Counsels

  ...Lexo mė shumė
 • Fillojnė punėn pėrmbaruesit e parė privat nė Kosovė

  Sistemi i pėrmbarimit privat, i cili e lehtėson punėn e gjyqėsorit nė zbatimin e lėndėve, tashmė ka filluar edhe nė Kosovė. Me Vendim tė Zėvendės Kryeministrit/Ministrit tė...Lexo mė shumė
 • Si Mund t'i Mbledhni Borxhet?

  Meqenėse borxhet dhe borxhlitė janė tė pranishėm gjithku dhe gjithmonė, ky artikull mund tė ju ndihmojė juve si huadhėnės qė ta ktheni atė qė ju takon, qoftė pėrmes gjykatės...Lexo mė shumė
 • Pėrmbaruesit privat, lehtėsim pėr punėn e gjyqėsorit

  Themelimi i institucionit tė pėrmbaruesve privat dhe funksionalizimi i tij duke filluar nga janari i vitit 2014 do tė kontribuoj pozitivisht nė lehtėsimin e punės sė gjyqėsorit dhe...Lexo mė shumė
 • Marrėveshjen “Qite n'Letėr”

  Me siguri po pėrpiqeni t’i kujtoni pėrvojat tuaja tė hidhura me marrėveshjet qė keni pasur? Supozojmė se keni pasur tė paktėn njė tė tillė me ē’rast keni arritur...Lexo mė shumė