Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Çfarë është ndërmjetësimi?

Ndėrmjetėsimi ėshtė njė proces vullnetarė dhe konfidencial pėr zgjidhjen e kontesteve nė tė cilat palėt nė kundėrshtim zgjedhin njė ose mė shumė persona neutral (ndėrmjetėsues) pėr tė ndihmuar ata nė arritjen e njė zgjidhjeje reciprokisht tė kėnaqshme tė mosmarrėveshjes sė tyre. Ndėrmjetėsuesit lehtėsojnė komunikimin mes palėve duke i quar ata nė njė proces tė strukturuar tė komunikimit. Ndėrmjetėsuesit ndihmojnė palėt nė arritjen e njė vendimi mirėpo ata nuk marrin njė tė tillė. 

Program Sheets