Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Përfitimet nga Ndërmjetësimi

 

Efikasiteti—Informaliteti shmang jo efikasitetin i cili shkakton vonesa nė procedurat gjyqėsore. Shumica e rasteve zgjidhen brenda vetėm disa seancave.

Fleksibiliteti—Qendra e Ndėrmjetėsimit do tė pėrshtatė orarin tuaj.

Kontrolli i palėve—Ndėrmjetėsimi ėshtė vullnetar dhe rezultati i tij pėrcaktohet nga palėt.

Konfidencialiteti—Palėt dhe ndėrmjetėsuesi duhet tė ruajnė konfidencialitetin e procesit.

Suksesi—Ndėrmjetėsimi ėshtė i suksesshėm nė mbi 80% tė rasteve dhe nė mbi 90% tė rasteve palėt pėrmbushin obligimet e tyre.

 

 

 

 

Program Sheets