Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Parimet e ndërmjetësimit

 

Autonomia e palėve—Ndėrmjetėsimi ėshtė vullnetar dhe ēdo marrėveshje e arritur bazohet nė vullnetin e lirė tė palėve.

Barazia e palėve—Palėt trajtohen nė mėnyrė tė barabartė pėrgjatė procedurės sė ndėrmjetėsimit.

Paanėsia—Ndėrmjetėsuesi duhet tė jetė i pavarur dhe i paanshėm.

Konfidencialiteti—Ndėrmjetėsuesi, palėt dhe ēdo pjesėmarrėsit tjerė janė tė obliguar tė ruajnė konfidencialitetin.

 

 

 

Program Sheets